•   +90 (216) 394 25 25
  •   Info@tematik.net

"DAHA İYİ OLMAYA ÇALIŞMAYAN İYİ OLARAK TA KALAMAZ"

Üretim Takip Sistemi

Özellikle üretim yapan firmalar için hazırlanan bu programımızda üretim maliyetleri tutulabilir, üretim aşamalarını takip edebilir ve üretimde kullanılan malzemelerin stoğunu yönetebilirsiniz.

Üretim yapan firmalarda temel problem üretilmiş olan ürünün maliyetini belirleyememek. Alınan yarı mamüllerin ve sarfta kullanılan malzemelerin alış fiyatları ile sisteme kayıt edilip detaylı maliyet raporları alınabilmektedir. Bir diğer sıkıntı üretim yapan firmalarda kullanılan ürünlerin Depo Bakiyesi tam olarak kontrol edilememekte. Üretim reçeteleri ile kullanılan malzeme ve sarf malzemeler belirlenmekte. Belirlenen malzemelerin üretim işleminden sonra rahatlıkla kontrolü sağlanabilmektedir.

Üretim öncesinde Malzeme İhtiyaç Planlaması ile malzeme ihtiyacı tespit edilebiir. Malzeme ihtiyaç analizinde açık olan iş emirleri ile mevcut deponuz karşılaştırılır. Üretim için ihtiyaç duyulan malzemeler tespit edilir ve rapor olarak alınır.

Reçete Oluşturun

Üretim programı ile birlikte üretilecek olan ürüne ait reçete oluşturabilirsiniz. Üretilecek olan ürünlere Üretim Reçetesi açıldıktan sonra kullanılan malzemeleri birimleri ile birlikte reçetenin altına tanımlayabilirsiniz. Böylece üretim yapıldıktan sonra otomatik olarak deponuzdan reçetede belirtilen ürünlerin çıkışı yapılacaktır.

Deponuza Hakim Olun

Üretim ile birlikte depo yada depolarınıza tam olarak hakim olabilirsiniz. Dilerseniz programda birden fazla depo tanımlayarak depolar arası ürün geçişleri yapabilir, her depoda bulunan malzemeleri rapor alabilirsiniz. Ayrıca üretimde kullanılan ve üretilen ürünleri takip edebilir ve Sarf olarak kullandığınız ürünlerin takibini yapabilirsiniz.

Maliyetleri Takip Edin

Üretimdeki can alıcı noktalardan biri üretilen malın maliyetini belirlemedir. True üretim programı ile Üretilen Malın Maliyeti otomatik olarak hesaplatabilirsiniz. Özellikle kullanılan malzemelerin maliyetlerini alış faturalarından çekerek ister ortalama alış fiyatına isterseniz son alış fiyatına göre maliyetlendirme çıkarabilirsiniz.

Referanslarımız

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6